CF&S Estonia ostab ekspedeerimisettevõtte IK Speditor OÜ

06.05.2010

TALLINN, 06. mai 2010, BNS - Baltic Maritime Logistics Group AS-i kontserni kuuluv CF&S Estonia AS ostab IK Speditor Groupi kuuluva ekspedeerimisettevõtte IK Speditor OÜ.

 

Tehing viiakse lõpule mai kuu jooksul. Tehingu maksumust pooled ei avalda, teatas CF&S Estonia.

 

IK Speditori omandamisega suurendab CF&S Estonia teenuste turuosa maantee- ja lennuvedude segmendis ning võimaldab alustada tegevust laopidaja ja jaotuslogistikateenuse pakkujana.

 

Tütarettevõtte võõrandamine võimaldab IK Speditor Group OÜ-l keskenduda enam oma teisele põhitegevusele, milleks on ehitustegevus ja kinnisvaraarendus Mõigu Tehnopargis.

 

IK Speditori eelmise majandusaasta müügitulu oli 39,9 miljonit krooni, ettevõttel on 17 töötajat. 1996. aastast ekspedeerimisteenuseid osutav ettevõte opereerib ka laokompleksi Tallinna lennuvälja vahetus läheduses.

 

CF&S Estonia 2009. majandusaasta konsolideeritud müügitulu oli 300 miljonit krooni. Kontsern osutab alates 1997. aastast Balti riikides mere-, raudtee ja autovedude ekspedeerimisteenuseid, laevade agenteerimise ja prahtimise, laevaliinide esindamise ning tolliagendi teenuseid.

 

 

Tallinna toimetus, tel +372 610 8823,