CF&S Estonia omandas Läti logistikaettevõtte

03.10.2012

TALLINN, 3. oktoober, BNS – Ekspedeerimis- ja logistikakontsern CF&S Estonia AS viis sel nädalal lõpule SIA Transekspedicija LV kõikide aktsiate omandamistehingu, pärast vajalike protseduuride läbimist CF&S Latvia ja Transekspedicija LV ühinevad ning teenuseid hakatakse osutama CF&S kaubamärgi all.

 

2001. aastal asutatud Transekspedicija LV edukas tegevus laopidajana ning ettevõtte auto- ja raudteevõimekus täiendab oluliselt CF&S Estonia 2005. aastal asutatud tütarühingu CF&S Latvia SIA ekspedeerimis- ja laevaagenditeenuseid, teatas CF&S Estonia kolmapäeval.

 

Ühinev ettevõte saab CF&S Estonia hinnangul olema üks suurematest Läti logistikaettevõtetest, kes opereerib oma auto- ja vagunipargiga. Ettevõte osutab maantee- ja raudteeveoteenuseid Euroopa Liidu ja SRÜ riikides, teostab vedu ülegabariidilisele kaubale, tegutseb laevaagendi ja laopidajana. Ühineva ettevõtte 50 töötajat jäävad tööle edasi.

 

Tehingut nõustasid Advokaadibüroo Pohla & Hallmägi, Ernst& Young Baltic ja Keystone Advisers.

 

CF&S Estonia juhatuse liige Kuno Väin liitub Transekspedicija LV juhatuses senise juhatuse liikme Rostislavs Derecinskisega ning hakkab vastutama CF&S grupi arendustegevuse eest Balti riikides. Väin annab oma senised Eesti tegevjuhi ülesanded aasta lõpuks üle Harri Rästasele, kes tegutseb CF&S Estonia juhatuse liikmena alates 17. septembrist.

 

Baltic Maritime Logistics Group AS-i allkontsernil CF&S Estonial. Kontsern osutab maantee-, raudtee- ja lennutranspordi ekspedeerimisteenuseid, laondus- ja jaotuslogistika, laeva- ja liiniagendi ning prahtimisteenuseid Balti riikides ning muudes Euroopa Liidu ja SRÜ riikides.

 

CF&S Estonia konsolideerimisgrupi müügitulu kasvas mullu 22 protsenti 36,4 miljoni euroni ja kasum 44 protsenti 2,8 miljoni euroni.

 

 

Tallinna toimetus, +372 610 8821,